Server

Serwer jest informatyka ogólne określenie dla komputera , który świadczy usługę lub program komputerowy , który implementuje te usługi. W uniksowych systemów jest znany jako demon ( angielskidemon ) w systemie Microsoft Windows , a następnie jako usługowego ( angielskiej służbie).

Charakterystyka

kontrola ruchu sieciowego serwera usługodawcy internetowego.

Serwery znajdują się zarówno luzem lub w specjalnym pomieszczeniu, które nazywamy serwerownię (z klimatyzacją , systemem bezpieczeństwa, UPS , itp). Aby zaoszczędzić miejsce mogą być oparte w specjalnych obudowach tzw. Mew .

Świadczenie usług

Serwer świadczy usługi na rzecz klientów , które nazywamy modelu klient-serwer (różne modele są peer-to-peer lub przyjaciela do przyjaciela ). Usługi mogą być oferowane w ramach jednego komputera (lokalnie) lub więcej komputerów poprzez sieć komputerową (usługa sieciowa). Usługi lokalne mogą być, na przykład, operator podłączone drukarki, zarządzać automatyczne aktualizacje i tym podobne.

Usługi, które serwer zapewnia sieci lokalnej ( LAN ) mogą być, na przykład, dzielenie dysków , drukarek, lub zdolność do uwierzytelniania użytkowników o nazwę użytkownika i hasło ( uwierzytelniania ). W większych sieciach, takich jak Internet , zachować serwerów i oferują internetową oraz świadczenia innych usług ( DNS ,e-mail itp.) Zapewnienie usług świadczonych za pomocą specjalnego programu. W uniksowych systemów jest znany jako demon ( angielski demon ) w systemie Microsoft Windows , a następnie jako usługa ( English usług ), który komunikuje się z klientem za pośrednictwem określonego protokołu ( SMB , aby udostępnić dyski i drukarki w systemie Windows, HTTP do serwera sieci Web i tym podobne).

W zależności od tego, czy serwer jest zarezerwowany wyłącznie dla tej usługi, lub może służyć użytkownikom, serwery różnią się:

 • Dedykowane – zarezerwowane dla specjalnych celów, bez bezpośredniego dostępu użytkownika
 • nededikovaný – serwer użytkownika służy zarówno jako zwykły komputer

sprzęt serwerowy

Normalną praktyką jest stworzenie serwera potężny niż zwykłe stacje dla użytkowników. Cena sprzętu rośnie szybciej niż wydajność komputera, dzięki czemu może się opłacać kupić jakieś zwykłe komputery, a za pomocą specjalnego oprogramowania połączone w klastrze komputerowym .

Wiele firm ( Dell , Hewlett-Packard , IBM , …) oferuje specjalne komputery, które identyfikuje jako serwery dla domu, małych, średnich i dużych firm podobne. Ale jest to klasyczne komputery (głównie IBM PC kompatybilny ), ale często z dodatkowymi możliwościami, wyższej jakości , dłuższej gwarancji, działów sprzedaży lub szybszą obsługę w przypadku awarii. Taki komputer może być w stanie w ramię z szybszych procesorów, więcej pamięci, sprzęt może być starannie produkowane i testowane, może zawierać kopię zapasową ( redundantne ) elementy (dwa źródła , macierz dyskowa RAID …), specjalne oprogramowanie monitorujące i tym podobne.

Klienci, którzy kupują drogie serwery z renomowanych dystrybutorów są skłonni zapłacić wyższą cenę, jak również inne usługi, takie jak przedłużonej gwarancji,certyfikatów , kompatybilność z konkretnego sprzętu lub oprogramowania, i tak dalej. Zmniejszając tym samym ryzyko straty finansowej w przypadku problemów z komputerem, których prawidłowe działanie jest uzależnione.

Oprogramowanie serwera

Główną różnicą pomiędzy osobistym komputerowego sprzętu i serwer jest w programy (oprogramowanie). Obecne systemy operacyjne są zazwyczaj uniwersalne i może służyć jako komputer osobisty i serwerem. Różnica jest więc w swoich ustawieniach, gdy komputery osobiste są preferowane interaktywność (komputer reaguje szybko na żądania użytkownika) i serwerów z uwzględnieniem skalowalności (zdolności do osiągnięcia najwyższej wydajności).

Z biznesowego punktu widzenia, niektóre produkty komercyjne są rozróżniane ( Windows Vista i Windows Server 2008 , produkty firmy Microsoft ). Celem jest osiągnięcie wyższych cen dla produktów, które są przeznaczone dla środowiska korporacyjnego, ale niższe ceny na produkty, które są przeznaczone dla zwykłych użytkowników (patrz np. Windows Vista Starter, Home Basic, Business, Ultimate). Pod względem oprogramowania na edycjach serwerowych są pewne dodatkowe programy, które zapewniają dostarczenie usług sieciowych. Podobnie w produktach przeznaczonych dla środowiska domowego brakuje składników niezbędnych do stosowania w dużych sieciach (Corporate).

Oprogramowanie open source , takich jak Linux , FreeBSD , Solaris i innych, pozwala użytkownikom dowolnie zmieniać ustawienia systemu operacyjnego lub dodać dodatkowe aplikacje (i wszystkie dane są ogólnie dostępne). Nawet niektóre dystrybucje wyróżnia pulpit i serwera. Na przykład, serwer może mieć dłuższy okres wsparcia, pulpitu dostosowanego do większego komfortu użytkownika.

Serwery w Internecie

Internetowe serwery mogą być umieszczone bezpośrednio w firmach, szkołach i domach, ale często są umieszczane w wyspecjalizowanych hostingowychośrodków, gdzie jest zapewniony stały nadzór, tworzenie kopii zapasowych źródeł energii, klimatyzację, szybki redundantnych połączeń internetowych itp

Serwery mogą być wynajmowane częściowo, na przykład w celu świadczenia niektórych usług ( hostingu ) lub ostatnio jako maszynę wirtualną , gdzie jeden komputer fizyczny akt, jak wiele maszyn do różnych odbiorców, ale mogą szkodzić sobie nawzajem.

Rodzaje serwerów

 • Serwer WWW – zwłaszcza w Internecie, zapewniając internetową witrynę
 • serwer domeny – (DNS) zawiera bazę domen i adresów IP, które sprawia, że dostępne w Internecie
 • Serwer plików – jest stosowany na przykład w sieci firmowej jako centralne repozytorium danych (zwykle cyfrowych dokumentów w postaci cyfrowej).
 • Baza danych serwera – służy jako repozytorium danych strukturalnych (bazy danych)
 • Serwer druku – sprawia komputerowych drukarek
 • serwer faksów
 • Serwer Proxy – zapewnia dostęp do innych sieci (Np. Internet) przekształca adresy IP
 • Serwer aplikacji – komputer dedykowany do działania aplikacji
  • serwer poczty – SMTP Usługa e-mail
 • Serwer gry – oferuje rozgrywkę z wielu graczy (multiplayer ).Na podstawie swoich funkcji może mieć moc obliczeniową dla siebie, a gracze dać im mniej interfejs gry żądny władzy
  • oficjalny serwer – bezpośrednio obsługiwane przez firmę, która wydała grę
  • Serwer Nieoficjalna – nie są obsługiwane przez firmę, która wydała grę, głównie prywatne
 • Media Server – serwer plików dedykowany do mediów (wideo, audio, zdjęcia, DCP i ich metadanych, etc ..) może zostać zwiększona przez oprogramowanie do zawartości bezpieczeństwa lub opłat
  • Serwer wideo – specjalizacja tylko na wideo i metadanych zapisanych w formacie pliku, może to mieć I / O konwertery interfejsów dla wejścia i wyjścia sygnału wideo na kablach.
  • Serwer wideo produkcja – specjalizujący się w przechowywaniu i udostępnianie filmów w produkcji materiałów wideo. Zazwyczaj w telewizji i postprodukcji. Administrowana oprogramowanie do zarządzania aktywami mediów
  • nadawcza serwera (fartuch) – specjalizujący się w produkcji treści przekazu wideo, nacisk na dokładność, poprawność, płynność. Zazwyczaj w telewizji. Aplikacje Marshallers sygnałów I / O
  • Serwer stream – specjalizującej się w dostarczaniu i redystrybucji treści medialnych na żywo lub offline strumień do rozpowszechniania w sieci publicznej. Może dostarczyć zawartość we współpracy z CDN
 • Serwer licencji – baza danych zawiera licencje (SW) certyfikatów dostarczonych przez sieć powiązanych ze sobą klientów. Zazwyczaj oprogramowanie, które jest licencjonowane bezpieczeństwa i czerpie licencji z serwera licencji
 • Mapa serwera – zapewnia zbieranie danych z warstw mapy, która zapewnia w sieci. (Google Maps, OpenStreetMap)
 • Serwer redakcji – zazwyczaj zawiera system zarządzania treścią dla publikowania zarządzanie treścią, pozwala na dostęp do treści redaktorzy według ról strukturyzowanych. Czołowy jest widoczny jako portal mediów.
 • więcej

<hr>

najlepszy serwer

PROSERWER.pl – Hosting, domeny, serwery – profesjonalnie!

https://proserwer.pl/

PROSERWER oferuje profesjonalny hosting www, serwery VPS, domeny oraz certyfikaty. Atrakcyjne ceny i promocje. Płatność przelewem, paypal, paysafecard …

 

Panel klienta

Panel klienta proserwer.pl do zarządzania zakupionymi …

Hosting za SMS

Hosting opłacisz za pomocą SMS’a oraz … dla płacących za …

Hosting WWW

Hosting WWW – to usługa udostępnienia miejsca na …

Zasilacz

Zasilacz portfela SMS Znajdujesz się na stronie zasilenia portfela …

Rejestracja domeny

Rejestracja domeny. Stwórz własny adres w Internecie …

Opinie

Opinie Co mówią nasi klienci. Opinie firm oraz osób …

Pomoc

Na dobry początek. Witaj w gronie klientów PROSERWER.pl …

Hosting BIZ

Hosting BIZ – wybierz pakiet Maksymalne korzyści z hostingu …

Kontakt

Kontakt Dane kontaktowe. Masz pytania? Chcesz się z nami …

Jak podpiąć domenę …

Jak podpiąć domenę zakupioną w proserwer.pl pod hosting www?